Vatandaşlık

YATIRIM YAPARAK VATANDAŞLIKTürk vatandaşı olmak isteyenler için Türk hükümeti yeni bir sistem başlattı. Bu sisteme göre Türkiye'de en az 250.000 ABD Doları tutarında gayrimenkul alan veya en az 500.000 ABD Doları yatırım yapan yabancılara, yatırımları 3 yıl boyunca dokunmamak kaydıyla Türk vatandaşlığı veriliyor. En az 500.000 $ sabit sermaye yatırımı yapanlar veya 50 Türk personel çalıştıranlar da bu sistemden yararlanabilir.

VATANDAŞIN AVANTAJLARI

Artık Türk vatandaşları vize başvuru süreciyle uğraşmak zorunda kalmadan 102 ülkeye seyahat edebiliyor. Bu ülkelerin büyük çoğunluğu Türk vatandaşlarının vize gerekmeksizin 30 ila 90 gün kalmasına izin verirken, bazı ülkeler varışta veya çevrimiçi başvuru yoluyla elektronik vize verebilir.ÇÜNKÜ DOĞA

İSTEDİĞİN HERHANGİ BİR YER

Türk vatandaşı olduğunuzda birçok ülkeye vizesiz seyahat edebilirsiniz. Bu ülkeler şunları içerir: Andorra, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Azerbaycan, Bahamalar, Bahreyn, Barbados, Beyaz Rusya-Beyaz Rusya, Belize, Bolivya, Bosna Hersek, Botsvana, Brezilya, Brunei, Doğu Timor, Dominika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Endonezya , Fas, Fiji, Filipinler, Filistin, Guatemala, Güney Kore, Gürcistan, Honduras, Hong Kong, Irak, İran, Jamaika, Japonya, Kıbrıs, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kolombiya, Kosova, Kosta Rika, Lübnan, Makao , Makedonya, Maldivler, Malezya, Mauritius, Moğolistan, Moldova, Nikaragua, Niue, Özbekistan, Palau, Panama, Paraguay, Peru, Sao Tome ve Principe, Saint Kitts (Saint Christoper) ve Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadinler Seyşeller adaları, Sırbistan, Singapur, Suriye, Surinam, Svaziland, Şili, Tacikistan, Tayland, Trinidad ve Tobago, Turks ve Caicos Adaları, Tuvalu, Ukrayna, Uruguay, Ürdün, Venezuela ve İngiliz Virgin Adaları.

YATIRIMIN AVANTAJLARI

Türkiye, doğal güzelliği, jeopolitik konumu, köklü tarihi, kültürü, genç nüfusu ve gelişen ekonomisiyle yabancı yatırımcıların gözdesi haline geldi. Yatırım değeri yüksek, hesaplı ve gayrimenkul satın alma ihtiyacına uygun, Türkiye'de uygun yaşama maliyeti, her mevsim yaşayabilme kabiliyeti sayesinde elverişli iklim ve isteyen yabancı sayısı sayesinde verimli doğal kaynaklar. yatırım her geçen gün artıyor.

NEDEN TÜRK VATANDAŞI

Eşiniz ve 18 yaşın altındaki çocuklarınız sizinle birlikte Türk vatandaşı olmak için başvurabilir. Vatandaşlık başvurusunda bulunduğunuzda, diğer ülkelerde sahip olduğunuz mal varlığınızı veya gelirinizi göstermenize gerek yoktur. Vatandaşlık başvurusu yapmak için belli bir süre Türkiye'de yaşamanıza gerek yoktur. Vize başvurusu yapmadan birçok ülkeye seyahat edebilirsiniz.